Ma egy olyan könyvemet mutatnám meg nektek, ami nem kifejezetten a karácsonyról vagy a Mikulásról szól, hanem a télről. A tél örömeiről. A tegnap bemutatott mesekönyvem ára 9 ft volt. Akkor azt gondoltam az árából kiindulva, hogy a 60-as évek végén adták ki, de az interneten kutakodva egy ismerősöm kiderítette, hogy bizony a 9 ft-s könyv 1961-es kiadású. Így ma már bizton állíthatom, hogy ez a könyvem is már szép korban van, mondhatni retró darab, vagyis ő is 1961-ben került kiadásba a Kossuth nyomdában. Amikor a lomi piacon a kezembe veszek egy-egy darab számomra érdekes könyvet, sokszor elmerengek, hogy vajon aki akkor kapta vagy adta ezt a könyvet valakinek, sejtette, hogy majd egyszer sok évvel később egy másik ember kezébe fog kerülni? De azon is számtalanszor elmélázok, hogy azokkal a könyvekkel, amiket gyerekként kaptam, mi lehet? Milyen érzés lenne, ha egy ilyen turkálás alkalmával a saját könyvemet vélném felismerni? Ami nem lenne nehéz, hiszen akkor minden könyvembe beírtam a nevemet, mint ahogy ezen a mesekönyvön is olvasható, hogy egy Timi nevű lány kapta Bottyán Erzsikétől.
Ha van, kedvetek olvassátok el ti is ezt a kis mesét. Repüljetek vissza a múltba, már aki szintén ennek a kornak a gyermekéveit élte. Én ugyan akkor még a szüleim gondolatában sem voltam ezért még értékesebb kincs számomra, hogy egy olyan mesekönyv tulajdonosa lehetek, ami még nálam is retróbb kiadású.
Most, hogy megfordítottam a könyvet ismét elgondolkodtatott valami. 56.000 példányban adták ki. Vajon hány darab van még meg ebből a nagyon nagy darabszámból?
Szeretettel írtam e sorokat. Ha tetszett amit olvastál kérlek oszd meg az oldalamat, hogy más is velem együtt utazhasson a múlba. Vagy ha van kedved, írj hozzászólást és meséld el a te idődben milyen mesekönyveid voltak ami a télhez, karácsonyhoz vagy esetleg a télapóhoz kötödik. Köszönöm
Christmas Eve